Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics 2023 finaal
&
Küberharidusfoorum Cybercation

Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics 2023 finaal

CTF Tech koostöös Teliaga korraldas juba neljandat korda Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics 2023 ürituse.

See on Põhjamaade ja Baltikumi suurim õpilaste eetilise häkkimise üritus, mille eesmärk on tõsta noorte ja õppeasutuste teadlikkust küberturvalisuses. Võistluse eesmärk on õpetada küberturvalisuse põhialuseid praktilisel, elulisel ja eetilisel viisil, et arendada ja muuta oskuseid veel paremaks.

Vaata täismahus finaalvõistluse videot siin:

Päevajuht
Karl-Erik Taukar

Karl-Erik Taukar on Eesti poplaulja, basskitarrist ja telesaatejuht. CTF-Tech OÜ üks asutajatest ning Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics 2023 finaalvõistluse päevajuht.

ByteLife logo

meelelahutusala

Bytelife meelelahutusala koondab Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics 2023 toetajad, koostööpartnerid, haridusasutused ning kohalikud omavalitsused, kes toetavad noorte järelkasvu kübervaldkonnas ning kuuluvad küberturvalisuse kogukonda.
Meelelahutusala ootab külalisi kell 10.00.

Kristel Aaslaid

Meelelahutusalal juhib päeva Kristel Aaslaid. Kristel on Eesti näitleja, laulja ja tantsija. Lisaks päeva juhtimisele esineb Kristel meelelahutusala laval kell 12.30.

villemdrillem

villemdrillem ei vaja tutvustamist. Tegu on Eesti räppariga. villemdrillem teeb oma etteaste meelelahutusala laval kell 14.30.

Arvutitarga ala

Arvutitarga alal on kogu päeva vältel põnevat tegevust ja võistlusi ning võimalusi võita erinevaid auhindu.

Ahhaa teadusteater

Ahhaa teadusteater – kärtsu, mürtsu, tossu! Tule saa osa Ahhaa poolt pakutavast elamusest! Sea sammud lava ette meelelahutusalal kell 12.00.

Robotipuur

Robotipuur – Robotexi ja SK ID Solutsions koostöös valminud Roboti-kujuline puur, mille küljes on SK-ID loodud tarkvaraga arvuti. Selle tarkvara peab külastaja “lahti muukima”, häkkimiseks on aega 5 minutit. Igale edukale häkkerile auhind. Leia nad meie meelelahutusalalt!

lego

Küberklotsimöll – tule ehita legoklotsidest „Tark linn“. Näita nutikust ja anna panus linna ehitusele!

miniCTF

miniCTF – kahtled oma küberturvalisuse oskustes ja teadmistes? Leia üles CTF Tech ala ning pane oma teadmised proovile. Ükski püütud lipp ei jää autasustamata!

Meelelahutusalal on järgmised partnerid:

Telia on meelehutusalal väljas e-spordi alaga, kus saab infot vastutustundliku ja turvalise mängimise kohta, mängida online mänge ja osaleda ka miniturniiridel. Parimatele on auhinnad. Telia alal saab ka testida oma teadmisi küberturvalisuse kohta.

Tule vaata, mida saab õnnekambris teha!

ByteLife meelelahtutusalal saad ehtitada legodega „Targa linna“, kus ei puudu ka taustal põnevad videolahendused sellest, miks on tähtis olla teadlik küberriskidest ja mis saab siis, kui kõik läheb halavasti. Selleks, et meelelahtutus oleks põnev ja innovatiine, ehitame „Targa linna“, kus on olemas kõik komponendid, mida tulevikku linnas peaks olema. Tule ja anna oma panus ehitusele kaasa!

RiskSighti meelelahutusalal saab näha kõike küberteadlikkusega seonduvat. Pakume erinevaid elamusi nii tavakasutaja kui ka otsustustasandil. Tehnilised elamused oleme jätnud koju – seda pakub käesoleval üritusel CTF Tech 🙂
Edukamatele elamustes osalejatele on auhinnad.

Esindatud e-mobiilsusega.

Ootame külastajaid oma meelelahutusalale tutvuma, millega tegeleb Enefit IT ja milline roll on meil smart city lahendustes. Ühtlasi saab midagi maitsvat nosida ja on võimalik osa võtta võistlusmängudest (mini-golf, pardimäng ja reaktsioonikiiruse mäng). Kõigi osavõtjate seas loosime välja elektritõuksi.

Aastast aastasse on Arvutitark olnud CyberBattle Estonia ustav kaaslane. Nii ka sel korral! Meelelahutusalal soovime tuua kõigile külalistele tõelise tehnoloogia ja mängurite paradiisi. Ootame külastajaid kogema autentset rallisimulaatori elamust, kus PlaySeat rallisimulaator ja Logitech rallirool viivad nad otse sündmuste keskele. Lisaks näitame näidismängurituba, kus saab kogeda, milline võiks olla ideaalne mängurite tuba – täis tipptasemel Delli tehnoloogiat ja mugavust

Noorteinfoportaal www.teeviit.ee on üleriigiline noortele suunatud portaal, kust iga noor saab leida infot karjääri, suhete, tervise, keskkonna ja teistel teemadel. Lisaks põnevad kogemus- ja persoonilood teiste noortega. Alal toimub info otsingu mäng ning arutleme selle üle, kuidas ja kust leida kvaliteetset ning usaldusväärset infot.

Marsi koloniseerimine küll – aga millega tuleb arvestada sinna linna ehitades? Demonstreerime kosmosetingimusi, ehitame kosmoselinna ning katsetame selle ehituseks sobilikke materjale. Tule ja saa teada, kui äge oleks olla tulevane kosmoseinsener! Tule võta osa võistlustest ja võida auhindu!

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi alal saad sa virtuaalses Tartu linnas autoga ringi sõita ja järele proovida, kuidas töötab biomeetriline näotuvastus, mis kasutab ID-kaardi fotot. Samuti saad tutvudatippülikooli IT õppekavadega.

Tartu Ülikooli teaduskooli alal saab osaleda IT-õpikojas Noored Koodi, kus tutvustatakse Pythoni programmeerimiskeele võimalusi. Lisaks on võimalik testida oma teadmisi ja võita auhindu põnevaid nuputamisülesandeid lahendades.
Igal õppeaastal koole külastav IT-õpikoda Noored Koodi on suunatud 6.–9. klassi õpilastele eesmärgiga õpetada noori mängude loomise kaudu programmeerima. Loe lisa siin.

Meie alal saavad külalised ristsõna lahendada, kohvrimängu mängida ja lisaks laseme huvilistel aja peale lennukikujulist puslet kokku panna. Kiireim võidab päeva lõpuks auhinna.

Saa osa Eesti 2024. aasta tippsündmusest. Tule ja tutvu Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tegemistega ning leia oma lemmik ligi 350 projekti ja 1000 sündmuse seast. Osaledes loosimängus, võid võita tasuta pileteid meie sündmustele.

Lisaks toetavad meid oma kohaloluga:

Küberharidusfoorum Cybercation
koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusega

Cybercation on küberharidusfoorum, mis koondab kuulajate hulka õpetajad, haridusorganisatsioonid, IT spetsialistid, küberturvalisuse spetsialistid, tegevjuhid, entusiastid, noorsootöötajad – kõik ,kelle missiooniks on toetada IKT-alaseid õpinguid Põhja-Balti regioonides.

Cybercationi eesmärk on pakkuda küberharidusele laiemat foorumit ja kasvulava, võimaldada haridusasutuste, poliitikakujundajate ja ettevõtete ning ka nii õpilaste kui ka õppeasutuste rahvusvaheliste võrgustike loomist ning arendada pikaajalisi partnerlussuhteid.

Cybercationit modereerib ja päeva juhib Anett Numa!

Tule vabatahtlikuks!

Oled 16 aastane või vanem? Soovid anda oma panuse Põhjamaade ja Baltikumi suurima küberturvalisuse ürituse õnnestumiseks? Otsime entusiastlikke vabatahtlikke, kes sooviksid anda oma panuse. See on suurepärane võimalus jagada oma teadmisis ja oskusi ning aidata tõsta teadlikkust küberturvalisuse olulisusest meie digitaalses maailmas.

Tule saa osa meie küberkogukonnast ja ühine meiega!

PS! Vabatahtlike arv on piiratud ning korraldaja jätab endale õiguse teha vajalikke muudatusi.