TV3 Stuudio ja Buduaar.tv3.ee: KARL-ERIK TAUKAR langes pahalaste küüsi

Kahjuks ei ole keegi meist petiste eest kaitsud ning paraku võib see vahel ka väga suurt materiaalset kaotust tähendada.

Armastatud muusik ja pisipoja isa Karl-Erik Taukar rääkis “Stuudios”, et ka tema on petiste küüsi langenud ning neil õnnestus ka mehe pangakonto kallale minna.

Nimelt tellis muusik endale veebipoest jooksutossud, mis aga kohale saabudes kuidagi imelikud välja nägid. Taukar hakkas asja uurima ning spordipoest öeldi mehele, et tegemist ei ole sugugi originaaltootega, vaid hoopis võltsinguga.

Veebipood, kust Taukar jalatsid tellis, nägi aga igati korralik välja, seega alust kahtlustamiseks tal ei tekkinud. “Veebipood nägi välja väga legitiimne. Panin oma krediitkaardi andmed sinna poodi sisse, ketsid tulid kohale, kuid olid võltsingud,” möönab mees.

Pangakaarti ta pärast tehingu tegemist kinni ei pannud. “Ma isegi ei mõelnud selle peale, et peaksin nüüd oma pangakaardi kinni panema. Ma ei teinud seda ja järgnevate nädalate jooksul võeti sealt maha ligi 600 eurot. Ma ei osanud isegi kahtlustada, et nad võivad minu kontolt niimoodi raha võtta,” meenutab ta.

Vaata videost, milliseid teadmisi on vaja küberturvalisuse võistlusele pääsemiseks ja milliseid oskuseid õpetatakse “heale” häkkerile! https://buduaar.tv3.ee/seltskonnauudised/karl-erik-taukar-langes-pahalaste-kuusi/

buduaar.tv3.ee
Foto:Karl-Erik Taukar ja Kerli Kivilaan (Karl-Erik Taukar/Instagram)