„Eetiline häkker“ – 1.saade – külas Rainer Saks ja Holger Haljand

Saates „Eetiline häkker“ räägivad oma ala spetsialistid, miks igaüks meist, lastest vanavanemateni, taksojuhtidest presidendini, peavad nüüd ja kohe pöörama järjest teravamat tähelepanu sellele, mida nad oma nutiseadmetes teevad. Seda põhjusel, et just oktoobris pööratakse Euroopas tavalisest rohkem tähelepanu küberturvalisusele.

Saates antakse ülevaade, kuidas kurjategijad on küberruumis käivitanud riikide, ettevõtete ja inimeste vastu sõja, mida ei ole võimalik enam mitte kunagi lõpetada. Samuti võetakse luubi alla, miks küberkuritegevuse järjest suurema surve tõttu on omal algatusel vastupanuvõitluseks koondunud mitmed ettevõtted, omavalitsused ja ülikoolid ning miks on sündinud 15–24 aastastele noortele mõeldud võistlus Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics. Loomulikult räägitakse ka lähemalt eetilisi häkkereid otsivast võistlusest, mille finaal toimub juba neljandat korda Tartus, 11. novembril. Lisaks tuleb juttu võistluse kõrval toimuvast haridusfoorumist Cybercation, mis on mõeldud õpetajatele, koolijuhtidele, ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele. „Eetiline häkker“ on Kuku eetris neljal oktoobrikuu esmaspäeval.

Esimeses saates räägivad Telia Eesti juht Holger Haljand ja küberjulgeolekuettevõtte CybExer Technologies juhatuse liige Rainer Saks sellest, kui tõsiseks on kujunenud olukord küberruumis meie riigi, kodanike ja ettevõtete jaoks. Saates analüüsitakse, millised on kõige levinumad küberrünnakute võtted ning antakse nõu, mida teha, et mitte nende ohvriks langeda. Saatejuhid Rasmus Kagge ja Kätlin Koemets.